o projektu

Projekt je primárně zaměřen na propagaci výtvarníků, nicméně způsob, jakým v našem projektu výtvarníky představujeme, je naprosto ojedinělý.

U zrodu myšlenky e-vernisáže totiž stála osobní zkušenost, která, troufáme si tvrdit, je společná nám všem, co se zajímáme o výtvarné umění. Rychlost a tlak doby způsobují, že máme příliš mnoho povinností neustále něco nestíháme a často propásneme vernisáž a na výstavu pak stejně nezvládneme zajít. Zároveň bychom toho rádi věděli více o výtvarném dění. Internet je sice plný informací, ale v tomto případě jsou informace nekoncepční a útržkovité., viz prezentace na facebooku. A tak jsme vymysleli E-vernisáž.

Jedná se totiž o konkrétní výstavu daného výtvarníka, nikoliv o průřez celou jeho tvorbou, tudíž prezentace na portálu e-vernisáž má skutečně koncepční charakter a podobá se reálné výstavě. To, co dělá náš projekt jedinečným, je to, že ke každé e-vernisáži je vytvořen rozhovor s výtvarníkem, jehož tvorbu propagujeme. Vy tak máte jedinečnou příležitost prohlédnout si nejen jeho dílo, ale seznámit se s výtvarníkem, s jeho postoji a jeho názory. Dojem z tvorby je o to silnější.

Obrovskou výhodou e-vernisáže je to, že vernisáž nikdy nepropásnete. Rozhovor s výtvarníkem a jeho tvorba je na portálu navždy. Postupně tak vzniká jakási živá databáze, která se neustále rozšiřuje. Rozhovory a výstavy vycházejí na portálu v pravidelném čase, a to každou neděli v 20:00. Rozhodli jsme se necenzurovat výtvarnou scénu, protože bychom nechtěli, aby se z nás stala galerijní mafie, která bude rozhodovat o tom, co je vhodné k prezentaci a co ne. Představit svou tvorbu tedy může každý. Třeba i Vy …